Hopeless

TYTUŁ: HOPELESS
AUTOR: Colleen Hoover
WYDAWNICTWO: Otwarte
STRONY:  379
KATEGORIA: Literatura Młodzieżowa, New Adult
DATA WYDANIA: 16 czerwca 2014
"Jedną z rzeczy, za które kocham książki, jest to, że dzieli się w nich ludzkie losy na rozdziały. To niesamowite, ponieważ nie można tego zrobić w prawdziwym życiu. Nie możesz skończyć rozdziału, potem opuścić wydarzenie, którego nie chcesz przeżywać, i otworzyć na rozdziale, który lepiej pasuje do twojego nastroju. Życia nie można podzielić na rozdziały, tylko co najwyżej na minuty. Wydarzenia z twojego życia są zaklęte w kolejnych minutach. Nie ma tu pustych kartek ani końców rozdziałów. Niezależnie od tego, co się dzieje, życie toczy się dalej, czy ci się to podoba, czy nie, i nigdy nie możesz pozwolić sobie na to, żeby się zatrzymać i po prostu złapać oddech."

CZY PRZESZŁOŚĆ MOŻE CIĘ PRZEŚLADOWAĆ, NAWET GDY NIE MASZ O TYM POJĘCIA?

Sky jest siedemnastolatką, która nie ma zbytniego kontaktu ze zdobyczami techniki dzisiejszych czasów. Jej mama jest temu przeciwna. Szkołom publicznym też, uczy się w domu. W ostatniej klasie buntuje się i idzie do szkoły. Jej najlepsza przyjaciółka Six nie ma tam najlepszej opinii, więc można się domyślić, że ona też. W dodatku jest z tym wszystkim sama, gdyż Six wyjeżdża na wymianę. Poznaje Deana Holdera. Jest to pierwszy chłopak, który wzbudza w niej emocje jakich nigdy w życiu nie zaznała. W szkole dorównuje jej złą reputacją. Chłopak fascynuje ją, ale jednocześnie boi się go. Boi się również wspomnień, które w niej przy nim ożywają, których wolałaby nie pamiętać. Sky wie, że ta znajomość nie jest dobra, chcę się odejść od niego jak najdalej ,bo wie, że on oznacza tylko jedno: kłopoty. Holder chce wiedzieć więcej, o niej, o jej życiu teraz i przedtem. Przy nim Sky dowiaduje się, że prawda nie zawsze jest taka na jaką wygląda. Od momentu poznania Deana jej życie się nieodwracalnie zmienia...
[..] Niebo jest zawsze piękne. Nawet wtedy, gdy jest pochmurno czy deszczowo. To moja ulubiona rzecz na całym świecie, bo wiem, że nawet, jeśli kiedyś się zgubię, będę samotny, albo przerażony, ono i tak zawsze będzie nade mną. I tak będzie piękne.
Hopeless jest książką, którą się czuje, przeżywa jakby było się uczestnikiem akcji lub co najmniej znało się bohatera. Wciąga cię w swój świat i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to koniec, ba! Nawet nie chcesz żeby to był koniec. Zżywasz się z bohaterami, płaczesz, śmiejesz się, złościsz czy pozostajesz obojętny razem z nimi. Jest to książka pełna emocji, ma duszę. Nie wiem, co mogę jeszcze o niej wam powiedzieć, więc po prostu powiem: jest beznadziejna.
 

BEZNADZIEJA RZĄDZI, PAMIĘTAJCIE!

Share this: