DISNEY BOOK TAG


Hej, hej Moi Kochani!
 Dzisiaj mam dla Was Disney Book TAG, do którego nominowała mnie +Cassandra Proudflower za co serdecznie dziękuje <3

1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.
Przypisałabym tutaj Eleonorę z E&P, która nie dość, że znalazła się w nowej szkole i nikt jej nie lubi, to jej mama ma nowego faceta, który do najmilszych nie należy. Bohaterka znajduje się w trudnej sytuacji, lecz stara się jakoś to przeżyć.

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Tutaj bez wątpienia mogę wskazać Julię z Dotyku Julii, która przechodzi tak zadziwiającą zmianę na przestrzeni tych trzech książek. Z nieśmiałej, zamkniętej dziewczyny zamieniła się w odważną i znającą swoją wartość. To właśnie dlatego ją tak lubię :) 

3. Królewna Śnieżka - książka, której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie.
 
Tutaj mogłabym wskazać Krąg, w którym mamy siedmiu głównych bohaterów, każdy inny, lecz mimo to muszą stanowić jedną drużynę, by stawić czoło złu. Swoją drogą niedługo popiszę o tej książce na blogu ;)

4. Śpiąca królewna - książka podczas czytania, której zasnąłeś.
Było wiele takich książek, ale to nie z powodu nudnej treści, lecz tego, że  często czytam w łóżku przed snem ;) Teraz nie potrafię wymienić konkretnie jednej, ale mogę Wam zagwarantować, że trochę ich było ;)

5. Król lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
Bez wątpienia typuję tutaj Sky z Hopeless, która w dzieciństwie przeżyła koszmar i wiem, że nikt nie chciałby przejść tego co ona. Takie czyny pozostają w pamięci do końca życia, a Sky i tak dobrze sobie z tym poradziła. 6. Piękna i bestia - książka, której się obawiałeś, a okazało się, że jest wspaniała.
Hmm... tutaj mogę wskazać serię Akademii Mitu. Początki książki nie zapowiadały się dobrze i w sumie miałam przerwać czytanie pierwszej części, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo popełniłabym wielki błąd!


7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.
Tutaj wskażę Syd z Maybe Someday. Może to nie było życzenie, ale marzenie. Sydney marzyła o tym by nic nie stało jej na drodze w byciu z Ridgem i sami wiecie co się stało ;) 8. Mulan - bohater, który udaje kogoś, kim nie jest.
Jeżeli czytaliście Córkę Medium wiecie, że matka głównej bohaterki udawała, że jest łącznikiem z duchami zmarłych, by zdobywać pieniądze. Swoją drogą dość ciekawa lektura ;)


9.  Toy Story - książka, której bohaterów chciałbyś ożywić.
Warner, Dean, Jace, Ridge, Park, Daniel, Beleth, Kenji, Jake, Logan... nie zbyt dużo ich! :D 

10.  Disney  Descendants - ulubiony czarny charakter.
Czarne charaktery są czarnymi charakterami, a ja zazwyczaj nie lubię czarnych charakterów (wyjątek stanowi wcielanie się w postać;). Jeżeli miałabym wybierać kogoś złego byłby to Abel Tanatek z Baśniarza, który jednak gdzieś w środku miał serce i troszczył się o swoją siostrę.  Abel nie był kimś kompletnie "czarnym", więc kolejnym typowanym charakterem byłby tutaj Leland Gaunt ze Sklepiku z marzeniami Stephena Kinga, który tak omamił umysły swoich klientów, że o kurczaczki.


I tak oto ten TAG dobiegł końca ;) Jakie wy typujecie postacie w poszczególnych kategoriach? Zgadzacie się w którymś ze mną?

Do TAGu nominuję:
+Ruda Recenzuje
oraz wszystkich chętnych ;)


CZYTELNICZEGO!
Sandra.

Share this: